Ürünler

 Ana Sayfa / Ürünler
302014-07-14
2
Uzay Kafes Sistemleri

Uzay Kafes Sistemleri

Uzay kafes sistemleri diğer sistemlerden farklı olarak aynı düzlemde olmayan çubukların düğüm noktalarına etki ettirirler. Dolayısıyla yük aktaran çubuklar sadece çekme ve basma kuvvetlerine maruz kalırlar.Amerika ve Avrupa’da 1940’lardan beri kullanılan bu sistemin çok geniş bir kullanım alanı vardır.
Tasarımda geçilecek açıklığa göre tek yada iki yönlü büyük açıklıklar geçilebilir. Statik yada mimari tasarıma bağlı olarak piramit, küresel, silindirik veya çok katlı olabilir.
Uzay kafes sistemleri diğer sistemlerden farklı olarak aynı düzlemde olmayan çubukların düğüm noktalarına etki ettirirler.
Dolayısıyla yük aktaran çubuklar sadece çekme ve basma kuvvetlerine maruz kalırlar.

Detay
422014-08-16
2
Avantajları

Avantajları

Diğer sistemlere göre hafif ve prefabriktir. Dolayısıyla uzak mesafelere rahatlıkla taşınabilir.Montaj daha hafif elemanlarla çok karmaşık yerlerde yapılabilir.Üç boyutla hafif yapısı olduğu için büyük açıklıkları küçük yüksekliklerle geçmek mümkündür.İmalat ve montaj yönünden çok az sayıda farklı eleman olması sebebiyle büyük kolaylık sağlar.Açıklık arttıkça makas sistemine göre maliyet düşer.Sistem içinden klima havalandırma kanalları, elektrik kanalları ve elektrik tesisatları rahatlıkla geçirilir.Uzay Sistem üzerine her türlü çatı kaplaması ve iç mekanlarda asma tavan rahatlıkla uygulanabilir.

Detay
Tüm Hakları Saklıdır © 1998-2018 Uzay Form İnşaat Tic. Ltd. Şti - Ankara